HIFK Ishockey rf:n kauden 2020-2021 vastuuvalmentajat ja organisaatio

Uuden lätkäkauden alkua odotellessa HIFK Ishockey rf tiedottaa tulevan kauden vastuuvalmentajat sekä organisaationsa. Toimihenkilöt yhteystietoineen löytyvät alla olevasta listauksesta.

Ikäluokkien vastuuvalmentajat / yhteyshenkilöt:

  • U20SM / Kollit: Kimmo Kuhta / kimmo.kuhta@hifk.fi / 0400-967422
  • U18SM / BSM: Joni Töykkälä / joni.toykkala@hifk.fi / 040-5755836
  • U17 YL / B2: Petri Kokko / kokkopepe@gmail.com / 040-5488183
  • U17 AL / B2: Yhteyshenkilö: jari.riihinen@hifk.fi
  • U16SM / CSM: Ville Ahola ville.ahola@hifk.fi / puh. 050-4388116
  • U15 / C06: Ville Wacklin / ville.wacklin@hifk.fi / 040-9005414
  • U14 / D07: Lari Papunen / lari.papunen@gmail.com / 040-8395462
  • U13 / D08: Jarno Kangas / jarno.kangas@viafina.fi / 0400-729792
  • U12 / E09: Ossi Ijäs /ossi.ijas@windowslive.com / 0400-774212
  • U11 / E10: Kimmo Koivula / koivulankimmo@gmail.com / 045-6577868
  • U10 / F11: Heini Artema / heini.artema@hifk.fi / 040-8468182
  • U9 / F12: Yhteyshenkilö: christian.buchert@hifk.fi / 050-4310173
  • U8 / G13: Jaakko Nurminen / jaakko.nurminen@gmail.com / 0445155444
  • U7 / G14: Christian Buchert / christian.buchert@hifk.fi / 050-4310173

Urheiluorganisaatio:

  • Kiekkokoulun rehtori (ikäluokat 2014-2016) Christian Buchert / christian.buchert@hifk.fi / 050-4310173
  • Maalivahtivastaava Janne Laine / janne.laine@hifk.fi / 040-8473310
  • Taitovalmentaja Marko Lainekivi / marko.lainekivi@hifk.fi / 040-8223657
  • Tyttökiekon junioripäällikkö Johanna Sandqvist / johanna.sandqvist@hifk.fi / 040-7292704
  • Valmennuspäällikkö (U17-U7) Ari Laaksonen / lalli.laaksonen@hifk.fi / 0400-707707
  • Fysiikkavalmentaja (U18-U20) Mika Rouhiainen / mika.rouhiainen@elisanet.fi / 040-7470770
  • Kehitysjohtaja (U18-U20) Simo Mälkiä / simo.malkia@hifk.fi / 044-2881091

Hallinto:

  • Seurasihteeri Piia Sinervo / piia.sinervo@hifk.fi / 040-5080118
  • Huoltopäällikkö Marko Välikangas / marko.valikangas@hifk.fi / 040-5034974
  • Junioripäällikkö Jari Riihinen / jari.riihinen@hifk.fi / 0400-451281
  • Toiminnanjohtaja Tom Nybondas / tom.nybondas@hifk.fi / 044-2881005

HIFK on solminut yhteistysopimukset kaudelle 2020-2021 seuraavien seurojen kanssa: GrIFK Kauniainen, Kirkkonummen Salamat, Sipoon Wolf, Helsingin Kiekkotiikerit, Karhu-Kissat Helsinki, REDS Helsinki.

Jääkiekkoukautta odotellessa omasta hyvinvoinnista sekä lajitaidoista voi huolehtia seuran laatimilla ohjeilla omatoimiseen treenaamiseen.

Share on facebook
Facebook

Tule mukaan kiekkokouluun

HIFK:n ensimmäinen porras lapsille jääkiekon pariin on Calle Branderin kiekkokoulu. Kiekkokoulu on tarkoitettu 4 – 6 -vuotiaille lapsille.
Mukaan pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet ilman taitovaatimuksia.

IFK:n Gimmat Skulaa- kiekkokoulun perusajatuksena on tarjota matalan kynnyksen mahdollisuus kokeilla ja ihastua jääkiekkoon. Mukaan siis pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet tytöt ja naiset ilman aiempaa jääkiekkokokemusta. Jääkiekossa edistyneemmät tytöt voivat siirtyä IFK:n tyttöjoukkueisiin, joita löytyy jokaisesta ikäluokasta aina naisten edustusjoukkueeseen asti.