Yhteystiedot

HIFK Ishockey rf.

Osoite

Helsingin Jäähalli
00250 HKI

Puhelin

094777 020

Sähköposti

rf@hifk.fi

Toimisto

Jari Riihinen

Junioripäällikkö

+358 400 451 281

jari.riihinen@hifk.fi

Piia Sinervo

Seurasihteeri

+358 40 508 0118

piia.sinervo@hifk.fi


Hallitus

Kimmo Heino

Jäsen

Alexander Lindholm

Puheenjohtaja

alexander.lindholm@otava.fi

Jaakko Marttinen

Varapuheenjohtaja

Gustaf Björnberg

Jäsen

Tom Nybondas

Seurajohtaja, Sihteeri

+358 44 288 1005

tom.nybondas@hifk.fi

Roland Carlsson

Jäsen


Urheilujohto

Ari ”Lalli” Laaksonen

Valmennuspäälikkö

+358 400 707 707

lalli.laaksonen@hifk.fi

Tobias Salmelainen

GM

tobias.salmelainen@hifk.fi

liigajoukkue, Kollit, BSM

Simo Mälkiä

Kehitysjohtaja, juniorit

044 288 1091

simo.malkia@hifk.fi

Kollit, BSM, CSM

Janne Laine

Maalivahtivastaava

040-8473310

janne.laine@hifk.fi

Marko Lainekivi

Taitovalmentaja

040 822 3657

marko.lainekivi@hifk.fi

Christian Buchert

Rehtori, Päävalmentaja

050 431 0173

christian.buchert@hifk.fi

Calle Branderin kiekkokoulu


Kollit

Kimmo ”Kibe” Kuhta

Päävalmentaja

kimmo.kuhta@hifk.fi

Santeri ”Bamse” Nuorlahti

Joukkueenjohtaja

+358504684900

santeri.nuorlahti@hifk.fi


BSM

Jukka Haveri

Joukkueenjohtaja

040-1450464

jukka.haveri@hifk.fi

Joni Töykkälä

Päävalmentaja

040-5755836

joni.toykkala@hifk.fi


CSM

Janne Laine

Maalivahtivastaava

040-8473310

janne.laine@hifk.fi

Samuli Marjeta

Päävalmentaja

040-4177105

samuli.marjeta@hifk.fi

Jarno Salmivuori

Joukkueenjohtaja

050-5929191

jarno.salmivuori@hifk.fi


C White

Petri Kokko

Päävalmentaja

040 5488183

petri.kokko@suomi24.fi

Sini Winter

Joukkueenjohtaja

050 3060524

sini.winter@hifk.fi


C05

Lalli Laaksonen

Päävalmentaja

040-0707707

Lalli.Laaksonen@hifk.fi

Tapani Rintala

Joukkueenjohtaja

050-5345845

tapani.u.rintala@gmail.com


C05 White

Marko Ikävalko

Joukkueenjohtaja

0400802040

ikavalkomarko@gmail.com

Pasi Junninen

Päävalmentaja


D06

Pirskanen Teemu

Päävalmentaja

044 357 5889

teemu.pirskanen@gmail.com

Kivenjuuri Katja

Joukkueenjohtaja

040 831 9656

katja.kivenjuuri@hifk.fi


D06 Blue

Tanja Kämpe

Joukkueenjohtaja

050-5902773

sipoonwolf06@gmail.com

Markus Rantavuori

Päävalmentaja

045-6517487

markus.rantavuori@sipoonwolf.fi


D07

Ella Puumalainen

Joukkueenjohtaja

040 570 9972

ella.puumalainen@hifk.fi

Minja Miettinen

Joukkueenjohtaja

050 398 7204

minja.miettinen@hifk.fi

Jan Sandgren

Päävalmentaja

040 191 1651

jan.sandgren@hifk.fi


E08

Jarno Kangas

Päävalmentaja

0400 72 97 92

jarno.kangas@viafina.fi

Anu Luuri

Joukkueenjohtaja

040 5400636

anu.luuri@hifk.fi


E09

Ossi Ijäs

Päävalmentaja

+358400774212

ossi.ijas@windowslive.com

Tomi Luoto

Joukkueenjohtaja

hifkjrs09@gmail.com

Filip ”Fille” Langenskiöld

Joukkueenjohtaja

hifkjrs09@gmail.com


F10

Jani Myyryläinen

Joukkueenjohtaja

044-5555072

jani.myyrylainen@hifk.fi

Christian Buchert

Rehtori, Päävalmentaja

050 431 0173

christian.buchert@hifk.fi

Calle Branderin kiekkokoulu


F11

Matti Miettinen

Joukkueenjohtaja

+358 44 023 0979

matti.miettinen@hifk.fi

Heini Artema

Päävalmentaja

+358 40 846 8182

heini.artema@hifk.fi


G12

Marko Mäkinen

Joukkueenjohtaja

+358440442740

marko.makinen@hifk.fi

Christian Buchert

Rehtori, Päävalmentaja

050 431 0173

christian.buchert@hifk.fi

Calle Branderin kiekkokoulu


Tytöt BC

Nina Forelius-Karlberg

Joukkueenjohtaja

0445884656

nina.forelius@gmail.com

Raido Bitter

Päävalmentaja

0406609875

raido.bitter@gmail.com


Tytöt DE

Mikko Lampi

Päävalmentaja

lampimikko@gmail.com

Anu Levander

Päävalmentaja


Harrastegimmat

Heidi Piiroinen

Joukkueenjohtaja

0505423713

heidi.m.piiroinen@gmail.com

Silja Arokari

Päävalmentaja


Tue toimintaamme

Jääkustannukset ovat seuramme suurin yksittäinen kuluerä. Ostamme jäätä kaudessa 300 000,-€ edestä.

Tue toimintaamme maksamalla kannatusjäsenmaksu oheisesta linkistä.

Gimmat ja kundit kiittävät!

Kiitos – Tack, Tack.

Tule mukaan kiekkokouluun

HIFK:n ensimmäinen porras lapsille jääkiekon pariin on Calle Branderin kiekkokoulu. Kiekkokoulu on tarkoitettu 4 – 6 -vuotiaille lapsille.
Mukaan pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet ilman taitovaatimuksia.