Yhteystiedot

HIFK Ishockey rf.

Osoite

Helsingin Jäähalli
00250 HKI

Puhelin

094777 020

Sähköposti

rf@hifk.fi

Toimisto

Jari Riihinen

Junioripäällikkö

+358 400 451 281

jari.riihinen@hifk.fi

Piia Sinervo

Seurasihteeri

+358 40 508 0118

piia.sinervo@hifk.fi


Hallitus

Kimmo Heino

Jäsen

Alexander Lindholm

Puheenjohtaja

alexander.lindholm@otava.fi

Jaakko Marttinen

Varapuheenjohtaja

Gustaf Björnberg

Jäsen

Tom Nybondas

Seurajohtaja

+358 44 288 1005

tom.nybondas@hifk.fi

Roland Carlsson

Jäsen


Urheilujohto

Ari ”Lalli” Laaksonen

Valmennuspäälikkö

+358 400 707 707

lalli.laaksonen@hifk.fi

Tobias Salmelainen

GM

tobias.salmelainen@hifk.fi

liigajoukkue, Kollit, BSM

Simo Mälkiä

Kehitysjohtaja, juniorit

044 288 1091

simo.malkia@hifk.fi

Kollit, BSM, CSM

Simo Mälkiä

Kehitysjohtaja, juniorit

044 288 1091

simo.malkia@hifk.fi

Kollit, BSM, CSM

Janne Laine

Maalivahtivastaava

040-8473310

janne.laine@hifk.fi

Marko Lainekivi

Taitovalmentaja

040 822 3657

marko.lainekivi@hifk.fi

Christian Buchert

Rehtori, Päävalmentaja

050 431 0173

christian.buchert@hifk.fi

Calle Branderin kiekkokoulu


U20 / Kollit

Kimmo ”Kibe” Kuhta

Päävalmentaja

kimmo.kuhta@hifk.fi

Santeri ”Bamse” Nuorlahti

Joukkueenjohtaja

santeri.nuorlahti@hifk.fi


U18 / BSM

Jukka Haveri

Joukkueenjohtaja

040-1450464

jukka.haveri@hifk.fi

Joni Töykkälä

Päävalmentaja

040-5755836

joni.toykkala@hifk.fi


U17 / 2004

Petri Kokko

Päävalmentaja

040 5488183

kokkopepe@gmail.com

Sini Winter

Joukkueenjohtaja

050 3060524

sini.winter@hifk.fi


U17 WHITE

Reko Riihinen

Päävalmentaja

rekopekka@hotmail.com

Tanja Kämpe

Joukkueenjohtaja

050-5902773

tanja.m.kampe@gmail.com


U16 / CSM

Ville Ahola

Päävalmentaja

Ville Ahola

Päävalmentaja

050-4388116

ville.ahola@hifk.fi

Jarno Salmivuori

Joukkueenjohtaja

050-5929191

jarno.salmivuori@hifk.fi


U15 / 2006

Sanna Nisula

Joukkueenjohtaja

040-4164973

sanna.nisula@hifk.fi

Ville Wacklin

Päävalmentaja

040-9005414

ville.wacklin@hifk.fi


U15 / WHITE

Tanja Kämpe

Joukkueenjohtaja

050-5902773

tanja.m.kampe@gmail.com

Markus Rantavuori

Päävalmentaja

045-6517487

markus.rantavuori@sipoonwolf.fi


U14 / 2007

Minja Miettinen

Joukkueenjohtaja

050 398 7204

minja.miettinen@hifk.fi

Lari Papunen

Päävalmentaja

040 839 5462

lari.papunen@gmail.com


U14 BLUE

Jari Eskelin

Joukkueenjohtaja

040-55 66 876

sipoonwolf07@gmail.com

Markus Rantavuori

Päävalmentaja

045-6517487

markus.rantavuori@sipoonwolf.fi


U13 / 2008

Jarno Kangas

Päävalmentaja

0400 72 97 92

jarno.kangas@viafina.fi

Anu Luuri

Joukkueenjohtaja

040 5400636

anu.luuri@hifk.fi


U12 / 2009

Janne Hinkkala

Joukkueenjohtaja

045-8634779

janne.hinkkala@hifk.fi

Ossi Ijäs

Päävalmentaja

+358400774212

ossi.ijas@windowslive.com


U11 / 2010

Kimmo Koivula

Päävalmentaja

045-6577868

koivulankimmo@gmail.com

Jani Myyryläinen

Joukkueenjohtaja

044-5555072

jani.myyrylainen@hifk.fi


U10 / 2011

Tommi Kyntölä

Joukkueenjohtaja

050-3602069

hifk2011@hifk.fi

Mervi Mölsä

Joukkueenjohtaja

040-7788656

hifk2011@hifk.fi

Heini Artema

Päävalmentaja

+358 40 846 8182

heini.artema@hifk.fi


U9 / 2012

Marko Mäkinen

Joukkueenjohtaja

+358440442740

marko.makinen@hifk.fi


U8 / 2013

Jaakko Nurminen

Päävalmentaja

044-5155444

jaakkonurminen@gmail.com


U7 / 2014

Christian Buchert

Rehtori, Päävalmentaja

050 431 0173

christian.buchert@hifk.fi

Calle Branderin kiekkokoulu


TYTÖT U18

Mari Alen

Joukkueenjohtaja

+358 44 0200606

marialenkinnunen@gmail.com

Nina Forelius-Karlberg

Joukkueenjohtaja

0445884656

nina.forelius@gmail.com

Raido Bitter

Päävalmentaja

0406609875

raido.bitter@gmail.com


TYTÖT U15

Sari Männikkö

Päävalmentaja

0440-833724

sarimannikko@hotmail.com

Olli Helminen

Huoltaja

Antti Kostiainen

Huoltaja

Anu Levander

Päävalmentaja


TYTÖT U12

Minna Sirviö

Joukkueenjohtaja

+358 44 3101178

minnasirvio10@gmail.com

Mikko Lampi

Päävalmentaja

050-3060799

lampimikko@gmail.com


TYTÖT U10

Johanna ”Mima” Sandqvist

Junioripäällikkö, Päävalmentaja

0407292704

johanna.sandqvist@hifk.fi

Johanna ”Mima” Sandqvist

Junioripäällikkö, Päävalmentaja

0407292704

johanna.sandqvist@hifk.fi

Teemu Naskali

Joukkueenjohtaja

teemu.naskali@hifk.fi


NAISET AKATEMIA

Nina Forelius-Karlberg

Joukkueenjohtaja

0445884656

nina.forelius@gmail.com

Antti Borgenström

Päävalmentaja

0405879169

antti.borgenstrom@gmail.com


Harrastegimmat

Elina Wallin

Joukkueenjohtaja

041-4594386

elinawallin@yahoo.com

Heidi Piiroinen

Joukkueenjohtaja

0505423713

heidi.m.piiroinen@gmail.com

Silja Arokari

Päävalmentaja

045-1035503

silja.arokari@gmail.com


Tule mukaan kiekkokouluun

HIFK:n ensimmäinen porras lapsille jääkiekon pariin on Calle Branderin kiekkokoulu. Kiekkokoulu on tarkoitettu 4 – 6 -vuotiaille lapsille.
Mukaan pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet ilman taitovaatimuksia.

IFK:n Gimmat Skulaa- kiekkokoulun perusajatuksena on tarjota matalan kynnyksen mahdollisuus kokeilla ja ihastua jääkiekkoon. Mukaan siis pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet tytöt ja naiset ilman aiempaa jääkiekkokokemusta. Jääkiekossa edistyneemmät tytöt voivat siirtyä IFK:n tyttöjoukkueisiin, joita löytyy jokaisesta ikäluokasta aina naisten edustusjoukkueeseen asti.