Yhteystiedot

HIFK Ishockey rf.

Osoite

Helsingin Jäähalli
00250 HKI

Puhelin

094777 020

Sähköposti

rf@hifk.fi

U19 White

Jonas Lainio

Valmentaja

040 754 0908

jonas.lainio@gmail.com

Ville Tulkki

Päävalmentaja

040 938 0748

villetulkki@hotmail.com

Sari Nousia

Joukkueenjohtaja

050-349 6538

sari.nousia@nordea.fi


Toimisto

Jari Riihinen

Seurapäällikkö

+358 400 451 281

jari.riihinen@hifk.fi

Piia Sinervo

Seurasihteeri

+358 40 508 0118

piia.sinervo@hifk.fi


Hallitus

Aku Vikström

Jäsen

Alexander Lindholm

Puheenjohtaja

alexander.lindholm@otava.fi

Jaakko Marttinen

Varapuheenjohtaja

Gustaf Björnberg

Jäsen

Tom Nybondas

Seurajohtaja

+358 44 288 1005

tom.nybondas@hifk.fi

Roland Carlsson

Jäsen


Urheilujohto

Christian Buchert

Junioripäällikkö

+358 50 431 0173

christian.buchert@hifk.fi

Calle Branderin kiekkokoulun rehtori

Ari ”Lalli” Laaksonen

Valmennuspäälikkö

+358 400 707 707

lalli.laaksonen@hifk.fi

Tobias Salmelainen

GM

tobias.salmelainen@hifk.fi

liigajoukkue, Kollit, BSM

Simo Mälkiä

Kehitysjohtaja

044 288 1091

simo.malkia@hifk.fi

Kollit, U18SM, U16SM

Janne Laine

Maalivahtien kehitysvalmentaja

+358 40 8473310

janne.laine@hifk.fi

Marko Lainekivi

Taitovalmentaja

040 822 3657

marko.lainekivi@hifk.fi


U20 / Kollit

Jukka Haveri

Joukkueenjohtaja

040-1450464

jukka.haveri@hifk.fi

Joni Töykkälä

Päävalmentaja

040-5755836

joni.toykkala@hifk.fi


U19

Joonas Makkonen

Päävalmentaja

045-6077498

Joonas.makkonen@windowslive.com

Marko Ikävalko

Joukkueenjohtaja

0400802040

marko.ikavalko@hifk.fi


U18 / BSM

Joni Petrell

Päävalmentaja

+358 44 7811900

joni.petrell@hifk.fi

Janne Laine

Maalivahtien kehitysvalmentaja

+358 40 8473310

janne.laine@hifk.fi

Jarno Salmivuori

Joukkueenjohtaja

+358 50 5929191

jarno.salmivuori@hifk.fi


U18 Akatemia

Henri Virlander

Joukkueenjohtaja

050 591 2013

henri.virlander@noho.fi

Timo Kuuluvainen

Päävalmentaja

040 527 8394

timo.kuuluvainen@hifk.fi

Anne Ojala

Joukkueenjohtaja

040 704 9075

anne.ojala@hifk.fi


U17 / 2005

Tanja Kämpe

Joukkueenjohtaja

050-5902773

tanja.m.kampe@gmail.com

Janne Kallio

Päävalmentaja


U17 WHITE

Mauri Heinämäki

Päävalmentaja

+358408625650

mauri.heinamaki@saunalahti.fi

Gina Forsström

Joukkueenjohtaja

+358400615725

ginaka63@gmail.com

 

 


U16 / CSM

Tommi Railo

Päävalmentaja

044 086 6650

tommi.railo@hifk.fi

Minja Miettinen

Joukkueenjohtaja

050 398 7204

minja.miettinen@hifk.fi


U16 AKATEMIA

Markus Rantavuori

Päävalmentaja

045-6517487

markus.rantavuori@sipoonwolf.fi


U15 / 2008

Suvi Halttula

Joukkueenjohtaja

0405091177

suvi.halttula@hifk.fi


U15 / AKATEMIA

Markus Rantavuori

Päävalmentaja

045-6517487

markus.rantavuori@sipoonwolf.fi


U14 / 2009

Rolle Carlsson

Joukkueenjohtaja

044 288 1003

roland.carlsson@hifk.fi


U14 BLUE

Markus Rantavuori

Päävalmentaja

045-6517487

markus.rantavuori@sipoonwolf.fi


U13 / 2010

Lari Papunen

Päävalmentaja

+358408395462

lari.papunen@gmail.com

Juha Suominen

Joukkueenjohtaja

+358405148652

juha.suominen@hifk.fi


U12 / 2011

Matti Miettinen

Joukkueenjohtaja

044-0230979

hifk2011@hifk.fi

Tommi Kyntölä

Joukkueenjohtaja

050-3602069

hifk2011@hifk.fi

Jarno Kangas

Päävalmentaja

0400 72 97 92

jarno.kangas@viafina.fi


U11 / 2010

Kimmo Koivula

Päävalmentaja

045-6577868

koivulankimmo@gmail.com

Jani Myyryläinen

Joukkueenjohtaja

044-5555072

jani.myyrylainen@hifk.fi


U10 / 2012

Mika Pyyhtiä

Joukkueenjohtaja

+358505002486

Markko Serow

Päävalmentaja

Marko Mäkinen

Joukkueenjohtaja

+35844 987 3906

marko.makinen@hifk.fi


U9 / 2014

Janne Tanninen

Joukkueenjohtaja

0407521710

hifk2014@hifk.fi

Heini Artema

Päävalmentaja

0408468182

heini.artema@hifk.fi


U7 / 2016

Anssi Vainiola

Joukkueenjohtaja

+358 50 566 0336

hifk2016@hifk.fi


TYTÖT U18

Pia Julin

Joukkueenjohtaja

+358 40 0460605

pia.nyback@gmail.com

Bertaland Szolga

Päävalmentaja

+358466251773

berci.szolga@gmail.com


TYTÖT U15

Minna Sirviö

Joukkueenjohtaja

+358443101178

minna.sirvio@hifk.fi

Mikko Lampi

Päävalmentaja

+358503060799

lampimikko@gmail.com


TYTÖT U12

Teemu Naskali

Joukkueenjohtaja

teemu.naskali@hifk.fi

Minttu Kaasinen

Päävalmentaja

+358 40 5000027

minttu.kaasinen@gmail.com


TYTÖT U10

Johanna ”Mima” Sandqvist

Junioripäällikkö

0407292704

johanna.sandqvist@hifk.fi


TYTÖT U8

Teemu Niikko

Joukkueenjohtaja

teemu.niikko@hifk.fi

Fanny Jalonen

Valmentaja

0408367901

fannyjalonen2014@gmail.com


NAISET AKATEMIA

Nina Forelius

Joukkueenjohtaja

0445884656

nina.forelius@gmail.com

Antti Borgenström

Päävalmentaja

0405879169

antti.borgenstrom@gmail.com


Harrastegimmat

Elina Wallin

Joukkueenjohtaja

041-4594386

elinawallin@yahoo.com

Tony Svensson

Joukkueenjohtaja

0400 603 795

tony@tonyracing.fi

Heidi Piiroinen

Joukkueenjohtaja

0505423713

heidi.m.piiroinen@gmail.com

Silja Arokari

Päävalmentaja

045-1035503

silja.arokari@gmail.com


Tule mukaan kiekkokouluun

HIFK:n ensimmäinen porras lapsille jääkiekon pariin on Calle Branderin kiekkokoulu. Kiekkokoulu on tarkoitettu 4 – 6 -vuotiaille lapsille.
Mukaan pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet ilman taitovaatimuksia.

IFK:n Gimmat Skulaa- kiekkokoulun perusajatuksena on tarjota matalan kynnyksen mahdollisuus kokeilla ja ihastua jääkiekkoon. Mukaan siis pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet tytöt ja naiset ilman aiempaa jääkiekkokokemusta. Jääkiekossa edistyneemmät tytöt voivat siirtyä IFK:n tyttöjoukkueisiin, joita löytyy jokaisesta ikäluokasta aina naisten edustusjoukkueeseen asti.