Yhteystiedot

HIFK Ishockey rf.

Osoite

Pohjoinen Stadiontie 4
00250 HKI

Puhelin

kts. alla

Sähköposti

rf@hifk.fi

Hallitus

Harri Tuohimaa

Hallitus

Jäsen

Aku Vikström

Hallitus

Jäsen

Alexander Lindholm

Hallitus

alexander.lindholm@otava.fi

Puheenjohtaja

Jaakko Marttinen

Hallitus

Varapuheenjohtaja

Gustaf Björnberg

Hallitus

Jäsen


Urheilujohto

Christian Buchert

Urheilujohto

+358 50 431 0173

christian.buchert@hifk.fi

Junioripäällikkö, Calle Branderin kiekkokoulun rehtori

Ari ”Lalli” Laaksonen

Urheilujohto

+358 400 707 707

lalli.laaksonen@hifk.fi

Valmennuspäällikkö

Simo Mälkiä

Urheilujohto

044 288 1091

simo.malkia@hifk.fi

Kehityspäällikkö, Kollit, U18SM, U16SM

Janne Laine

Urheilujohto

+358 40 8473310

janne.laine@hifk.fi

Maalivahtivastaava

Marko Lainekivi

Urheilujohto

040 822 3657

marko.lainekivi@hifk.fi

Taitovalmentaja


Toimisto

Johanna Sandqvist

Toimisto

040 729 2704

johanna.sandqvist@hifk.fi

Tyttöjen junioripäällikkö

Jari Riihinen

Toimisto

+358 400 451 281

jari.riihinen@hifk.fi

Seurapäällikkö

Piia Sinervo

Toimisto

+358 40 508 0118

piia.sinervo@hifk.fi

Seurasihteeri

Tom Nybondas

Toimisto

+358 44 288 1005

tom.nybondas@hifk.fi

Seurajohtaja, hallituksen sihteeri


Tule mukaan kiekkokouluun

HIFK:n ensimmäinen porras lapsille jääkiekon pariin on Calle Branderin kiekkokoulu. Kiekkokoulu on tarkoitettu 4 – 6 -vuotiaille lapsille.
Mukaan pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet ilman taitovaatimuksia.

IFK:n Gimmat Skulaa- kiekkokoulun perusajatuksena on tarjota matalan kynnyksen mahdollisuus kokeilla ja ihastua jääkiekkoon. Mukaan siis pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet tytöt ja naiset ilman aiempaa jääkiekkokokemusta. Jääkiekossa edistyneemmät tytöt voivat siirtyä IFK:n tyttöjoukkueisiin, joita löytyy jokaisesta ikäluokasta aina naisten edustusjoukkueeseen asti.