Tyttö- ja naiskiekon vastuuhenkilöt kaudella 2020-2021

HIFK Ishockey rf julkaisi viime viikolla poikapuolen vastuuvalmentajat ja seuran urheilu- ja hallintopuolen organisaation. Nyt on aika esitellä tyttö- ja naiskiekon vastuuhenkilöt alkavalla kaudella.

TYTTÖJEN PELAAJAPOLKU (U15 ja nuoremmat)

Tyttöjen junioripäällikkö
Johanna Sandqvist / johanna.sandqvist@hifk.fi / +358 40 7292704

NAISTEN PELAAJAPOLKU (U18 ja vanhemmat)

Naisten päävalmentaja, manageri
Saara Niemi / saara.niemi@hifk.fi / +358 50 3389621

Joukkueiden vastuuvalmentajat ja joukkueenjohtajat:

Tytöt

U18 Tytöt / Aluesarja: 
VV Raido Bitter / raido.bitter@gmail.com / +358 40 6609875
JJ Nina Forelius-Karlberg / nina.forelius@gmail.com / +358 44 5884656
JJ Mari Alen / marialenkinnunen@gmail.com / +358 44 0200606

U15 Tytöt / Aluesarja: 
VV Sari Männikkö / sarimannikko@hotmail.com / +358 44 0833724
JJ – nimetään myöhemmin

U12 Tytöt / Aluesarja: 
VV Mikko Lampi / lampimikko@gmail.com / +358 50 3060799
JJ Minna Sirviö / minnasirvio10@gmail.com / +358 44 3101178

U10 Tytöt / Mini Aurora-Liiga: 
VV Johanna Sandqvist – yhteystiedot alla
JJ Teemu Naskali / teemu.naskali@hifk.fi

Naiset

Stadin Gimmat / Naisten Liiga:
VV Saara Niemi / saara.niemi@hifk.fi / +358 50 3389621
JJ Johanna Sandqvist / johanna.sandqvist@hifk.fi / +358 40 7292704

Naisten Akatemia / Naisten Mestis-karsinta:
VV Antti Borgenström / antti.borgenstrom@gmail.com / +358 40 5879169
JJ Nina Forelius-Karlberg / nina.forelius@gmail.com / +358 44 5884656

Harraste- ja Kiekkokoulu

Harraste Gimmat / Naiset Harraste:
VV Silja Arokari / silja.arokari@gmail.com / +358 45 1035503
JJ Elina Wallin / elinawallin@yahoo.com / +358 41 4594386

Gimmat Skulaa / Tyttöjen ja naisten kiekkokoulu:
Vastuuhenkilö tyttöjen junioripäällikkö Johanna Sandqvist

Share on facebook
Facebook

Tule mukaan kiekkokouluun

HIFK:n ensimmäinen porras lapsille jääkiekon pariin on Calle Branderin kiekkokoulu. Kiekkokoulu on tarkoitettu 4 – 6 -vuotiaille lapsille.
Mukaan pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet ilman taitovaatimuksia.

IFK:n Gimmat Skulaa- kiekkokoulun perusajatuksena on tarjota matalan kynnyksen mahdollisuus kokeilla ja ihastua jääkiekkoon. Mukaan siis pääsevät kaikki luistelusta ja kiekkoilusta kiinnostuneet tytöt ja naiset ilman aiempaa jääkiekkokokemusta. Jääkiekossa edistyneemmät tytöt voivat siirtyä IFK:n tyttöjoukkueisiin, joita löytyy jokaisesta ikäluokasta aina naisten edustusjoukkueeseen asti.